MBB s.c.
00-728 Warszawa
ul. Kierbedzia 4
tel. 022 331 75 66
tel./fax 022 840 15 54
mbb@mbb.pl
Sklep Internetowy MBB

 

./Images/ASQM.jpg

 

 

Panasonic Electric Works rozszerzył swoją rodzinę przełączników o subminiaturowy przełącznik ASQM. Przełącznik ASQM bazuje na bardzo popularnym turkusowym przełączniku ASQ, sprzedawanym w ilościach ponad 100 milionów sztuk i dobrze przetestowanym przez klientów.

Ślizgowy kontakt i kompaktowa budowa oraz stopień ochrony IP67 czyni przełącznik ASQM optymalnym rozwiązaniem dla przełączania w środowisku, gdzie jest ograniczona przestrzeń i trudne warunki pracy. Typowo ASQM jest dedykowany na przykład do zastosowań w czujnikach zamknięcia drzwi pojazdów, w mieszkaniowych systemach klimatyzacyjnych, w ekspresach do kawy i wielu innych.

Wersja do druku ma wymiary 8.3 x 5.3 x 7.85mm (dł. x szer. x wys.), wersja z przewodami 8.3 x 5.3 x 13.55mm (dł. x szer. x wys.). Obie wersje (NC i NO) dysponują pełną drogą przełączania do 2,2 mm.

Kontakty ślizgowe cechują się brakiem zależności między siłą docisku styków elektrycznych a siłą wymuszającą zmianę stanu przełącznika i gwarantuję stabilną i równomierną siłę docisku styków elektrycznych na całej drodze przesuwu dźwigni przełącznika. Nawet bez dźwigni możliwe jest przełączanie przy odchyleniu od osi przełączania do 40°. Oczywiście wersje z dźwignią są również dostępne.

Powłoka galwanizacyjna po obu stronach kontaktu ślizgowego gwarantuje pewny kontakt w całym zakresie pracy od 5V DC / 1mA do 16V DC / 50mA.

 
 


ok